گیت ورود وخروج افراد و مزایای استفاده ی آن :

گیتهای ورود وخروج دستگاه هایی که چند دهه ایست در ادارات و ارگانها واماکن عمومی دیده میشود چه برای برای افراد چه برای خودرو، اما آیا استفاده از آنها الزام است ؟ قبل ازآنکه ازین دستگاهها استفاده شود خیلی وقت مردم تلف میشد و بی انظباطی های زیادی به وجود می آمد وحتی تخلفات جدی هم رخ میداد . برای درک بهتر این موضوع میخواهیم چند نمونه از کشفیات این گیتها در فرودگاهها بپر دازیم :
همانطور که می دانید به همراه بردن بسیاری از وسایل به درون هواپیما ممنوع است و در منشور هر شرکت هواپیمایی آمده است که در غیر این صورت برخوردی سخت و حقوقی با شخص خاطی صورت می گیرد.
البته این نکته در این جا گفتنی است که همه ی این وسایل در شرایط خاصی تنها در شرایط خاصی همچون به همراه داشتن مجوز و یا پروازی مخصوص قابل انتقال در سفرهای هوایی هستند و بی هیچ مشکلی می توانند به فرودگاه آورده شوند.
این وسایل به صورت کوتاه عبارتند از: مایعات کمتر از ۱۰۰ میلی‌ لیتر، وسایل تیز،  لوازم ورزشی همچون: چوب بیسبال، باتوم اسکی، تیر و کمان، چوب گلف، هاکی و چوب بیلیارد و هر وسیله ورزشی دیگری که چوب و باتوم و قسمت‌هایی از این دست دارد، اسلحه های سرد و گرم، ابزارآلات، فندک، کبریت و سایر وسایل آتش زا و میوه، گوشت، سبزیجات و سایر محصولات کشاورزی.
ما در این مطلب می خواهیم به صورت خاص به تخطی هایی از قانون اشاره نماییم که نه تنها ممنوع بوده اند بلکه از دسته ی عجیب ترین وسایل کشف شده در فرودگاه بوده اند که در فرودگاه کشف شده اند.

برای اولین نمونه ی عجیب ترین وسایل پیدا شده در فرودگاه ها می خواهیم به چمدانی در فرودگاه ال پرات بارسلونا اشاره نماییم که در نوع خود به شدت عجیب است. در این فرودگاه ماموران به مردی مشکوک شدند که چمدانی بسیار بزرگ و سنگین را به همراه خود داشت.
البته شکشان هم بی مورد نبوده است زیرا وقتی این چمدان در زیر اشعه ی ایکس ری قرار گرفت، در کمال تعجب مشاهده شد که مردی در آن قرار گرفته است که گویا وسایلی در دست خود به حالت آماده باش دارد.
قضیه از این قرار است که این مرد و همدستش قرار بوده تا بتوانند از قسمت بازرسی فرودگاه بگذرند و با رسیدن به قسمت حمل بار و نگهداری، با استفاده از چراق قوه و وسایلی برشی که مرد در چمدان با خود داشته است، از چمدان و ساک های مسافران دزدی کنند! پلیس فرودگاه این دو فرد را دستگیر کرده و آنان را به پلیس تحویل دادند

همینطور که پیش می رویم به موارد عجیب و غریب تری از عجیب ترین وسایل کشف شده در فرودگاه ها می رسیم و یکی از این عجیب و غریب ها این است که آقار کرت ویلی گارنت را برای آخرین بار از فرودگاه رد کردند ولی گارنت مرحوم به صورت یک مرد بیمار که بر روی ویلچر نشسته در حال رد شدن از گیت فرودگاه بوده است!
بگذارید واضح تر توضیح دهیم. گیتا و دخترش به همراه پدر ۹۱ ساله ی خانواده که گویا بیمار هم بوده است، قصد داشتن تا از انگلیس به کشور آلمان بروند، البته همانطور که قابل حدس است آقای کِرت مرده بوده است و خانواده اش جسد آن را با خودشان حمل می ‌کرده اند!
این مادر و دختر جسد کرت را بر روی ویلچر گذاشته بودند و برایش عینک دودی هم زده بودند تا کسی شک نکند، اما ماموران فرودگاه بعد از این که متوجه می ‌شوند مرد روی ویلچر بسیار مشکوک است وی را بازرسی می کنند و متوجه می شوند که در واقع یک جسد روی ویلچر است!
پس از دستگیری زن ها، آن ها اقرار می کردند که نمی دانستند او مرده ولی بعدا معلوم شد که آن ها قصد داشتند به خاطر این که هزینه ی حمل هوایی فوت شدگان زیاد است، جسد او را به این صورت از فرودگاه رد کنند.
مورد دیگری از عجیب ترین وسایل کشف شده در فرودگاه این است که یک نوجوان کانادایی با خود ساعت زنگدار را جوری درست کرده بود که آن قدر واقعی بود که هر کسی فکر می کرد که او یک بمب به همراه خود دارد و قصد دارد که ان را وارد هواپیما نماید!
این کار این پسر بچه باعث شد که فرودگاه ۳ ساعت در قرنطینه و محاصره باشد. در نهایت پلیس این نوجوان را به دلیل اختلال در نظم محکوم کرد. از جمله ی دیگر موارد خنده دار این است که مردی در چمدان خود ۴۴ خزنده از انواع مارمولک ها و مارهای بسیار کمیاب و نایاب را می خواسته تا به بانکوک قاچاق نماید که در گذر از دستگاه اشعه ی ایکس این مرد دستگیر شد.
قاچاق یک مومیایی در چمدان به وسیله ی یک مرد مصری، بلعیدن ۱ کیلو طلا برای قاچاق به هند و قاچاق میمون آن هم در لباس و قایم کردن چاقو در ظرف دارو و بسیاری از تخلفات دیگر در این لیست ما همگی جای دارند!
خب مواردی از تخلفات عجیب وغریب راباهم مرور کردیم،حال ازخود شما میپرسم چقدر این دستگاهها را لازم میدانید، برای کشف موارد ذکر شده چند نیروی انسانی لازم بود و چقدر از وقت مردم باید گرفته شود تا به درستی وبا دقت این بازرسی ها انجام شود؟
شرکت توان دیدآتی نماینده رسمی آریز سیستم توانسته با ارگانهای مختلف در زمینه گیتها در ارتباط باشد و خوشحالیم که گامی بزرگ در زمینه پیشرفت کشور عزیزمان برداشته ایم ، شما میتوانید با تماس با شرکت ما راهنمایی ومشاوره لازم رابرای انتخاب خوب برای مجموعه خود رقم بزنید .

نویسنده: خانم شایگان