دراین مقاله می خواهیم به محصولی بپردازیم که ممکن است برای بسیاری غیرمعمول به نظر برسد اما در کشورهایی که راه حلهای امنیتی بالا ضروری است ، در واقعیت بسیار مورد استقبال قرار می گیرد و این محصول گیت ضد انتحار یا road blocker میباشد.

گیت ضد انتحار یا road blocker چیست؟

گیتهای ضد انتحار یا road blocker از آن دسته گیتهای امنیتی هستند که قبل از راهبندها و در قسمت ورودی ساختمان ها قرار میگیرند اهداف اصلی گیت های ضدانتحار در این است که ترافیک عبوری را کنترل و در مواقع حملات تروریستی وسایل نقلیه شخص متخاصم را متوقف کند علاوه بر این اینوع گیت ها میتوانند به عنوان کنترل عبور و مرور نیز استفاده شوند که نگهبان قبل از باز کردن مسیر فرصت شناسایی افراد داخل خودرو را داشته باشد.

این محصول برای نصب در سایت های پرخطر مانند فرودگاه ها ، ساختمان های دولتی ، پایگاه های نظامی ، پتروشیمی ، نیروگاه های برق ومراکز مهم دیگر از این قبیل طراحی و ساخته میشود حتی این محصول برای بالا بردن سطح امنیتی مناطق صنعتی میتواند کاربرد به سزایی داشته باشد.

مسدود کننده جاده معمولاً با وجود موانع یا دروازه های اتوماتیک نصب می شود و غالباً عملیات آن توسط نگهبان اداره می شود که با بازرسی از وسایل نقلیه ، دسترسی را مجاز یا رد می کند. این تنها راه کار این سیستم نیست؛ راه حل های کنترل دسترسی دیگر در دسترس هستند که با توجه به شرایط و درخواست مشتری ارایه میگردد.

این مدل از گیت ضد انتحار تولید شده توسط این شرکت در دو متراژ ۴متر و ۶متر و حداکثر ارتفاع ۹۰ سانتی مترتولید میشوند. همانطور که از نام آن پیداست به لطف یک مکانیسم هیدرولیک ، یکی از قابل اطمینان ترین فن آوری است که می تواند تعمیر و نگهداری کم و عملکرد بالا را تضمین کند.

زمان باز شدن گیت ضدانتحار بستگی به متراژ آن دارد. که در این مدل زمان باز شدن ۵تا۶ ثانیه و زمان بسته شدن ۴تا۵ ثانیه میباشد .

گیتهای ضدانتحار عمدتا از نوع کنترل فشار دکمه ای برای باز و بسته شدن استفاده میکنند ، اما می توان آنها را با رابط طیف گسترده ای از تجهیزات کنترل دسترسی متناسب با نیازهای خاص مشتری تنظیم کرد این نوع راهبند صرفا مختص مسدود کردن جاده برای عدم عبور خوردو های غیرمجاز و خودرو هایی که قصد عملیات انتحاری دارند مناسب بوده و اقدامات ایمنی اضافی در صورت لزوم می تواند در سیستم مسدود کننده گنجانیده شود.

در جائیکه نقطه کنترل مسدود کننده راه از نصب فاصله داشته باشد ، ما نصب سیستم دوربین مدار بسته قابل ضبط ، چراغ راهنمایی و سیستم حلقه القایی ایمنی را به شدت توصیه می کنیم. این یک محصول امنیتی ویژه است و فقط برای استفاده با وسایل نقلیه طراحی شده است و ارزیابی کامل ریسک سایت باید در مرحله طراحی انجام شود تا اطمینان حاصل شود که تمام سیستمهای ایمنی مربوطه در آن گنجانده شده اند.

پروژه اجرا شده پتروشیمی نوری

نویسنده: آقای خدابندلو