کارت های pvc:

کارت های pvc:

کارت های pvc:

در حال حاضر یکی از پر کاربردترین شیوه های احراز هویت جهت ارائه خدمات گوناگون ، بهره گیری از کارتهای PVC (پی وی سی) می باشد. کارت سوخت ، کارتهای اعتباری و بانکی ، کارتهای شناسایی و عضویت ، کارتهای حضور و غیاب و کنترل تردد ، کارتهای تخفیف و … از نمونه های استفاده از کارتهای PVC می باشد. با توجه به موارد بسیار استفاده از کارتهای PVC (پی وی سی)، چاپ با کیفیت و مقرون به صرفه بر روی این کارهای حائز اهمیت می باشد. قبل از پرداختن به موضوع چاپ کارتهای PVC (پی وی سی) ذکر این نکته لازم است که این کارتهای از لحاظ ابعاد دارای استاندارد CR-80 می باشد. ابعاد کارت pvc  ۸۶×۵۴ میلی متر و ضخامت آن ۷۶۰ یکرون (۰٫۷۶ میلی مت) می باشد.

مزایای کارت های pvc

  • کارت های pvc، کارت های پلاستیکی هستند که از مواد با کیفیت و مقاوم  تشکیل شده اند.
  • کارت pvc با استفاده از فن آوری های جدید تهیه می شود. بسیاری از شرکت ها و افراد به دنبال تبدیل کارت های سنتی به پی وی سی هستند که به این معنی است که کارت های پی وی سی در سراسر جهان در دسترس و مقرون به صرفه می باشند.
  • پی وی سی دارای کاربردهای بسیار زیادی است که در اندازه، رنگ و شکل های مختلفی تهیه می شود. امروزه استفاده از کارت pvc به دلیل دوام و کارایی زیادی که دارند، به طور فزاینده ای محبوب شده اند.
  • کارتهای پی وی سی می تواند به شکل های مختلفی و با توجه به سفارش و نیاز شما ساخته شوند.
  • امنیت کارتهای pvc را می توان با استفاده از نوار مغناطیسی و ویژگی های امنیتی مانند تراشه های هوشمند و همچنین تکنولوژی جدیدتر و پیشرفته تر تامین کرد.

کیفیت تصویر چاپ شده روی کارتهای pvc

کیفیت تصویر کارت های پی وی سی تولید شده با تکنولوژی چاپ دیجیتال بسیار زیاد است. چاپ دیجیتال باعث می شود تصاویر در کارتهای pvc بهتر دیده می شوند. داشتن عناصر گرافیکی نیز یکی از مزایای کارت pvc است که باعث خوانا شدن و روشن شدن متن می شود.

امنیت کارتهای پی وی سی

[irp]

برای افزایش هر چه بیشتر امنیت کارتهای pvc، در زمان ساخت آن ها انواع مختلف موارد امنیتی را رعایت می کنند. مثلا برای اینکه کارتهای pvc  از دستکاری و تغییرات افراد سودجو در امان باشند، از پوشش هولوگرام در آن ها استفاده می شود. این کار از تهیه کارت پی وی سی تقلبی جلوگیری می کند.

دوام و طول عمر کارتهای pvc

برای افزایش طول عمر کارتهای pvc، جنس کارت را از مواد مختلفی مانند پوشش لمینت ، استفاده از لایه های مختلف و … تهیه می کنند که هر کدام سطوح مختلفی از دوام کارت را فراهم می کنند. میزان مقاوم بودن کارت های pvc در حدی است که در برابر ساییدگی، قرار گرفتن در معرض نور فرابنفش (UV)، آب، مواد شیمیایی مایع و … مقاوم هستند و هیچ گونه آسیبی به آن ها نمی رسد.

حرفه ای بودن کارتهای پی وی سی

کارتهای pvc به شما اجازه می دهد تا حرفه ای تر نگاه کنید و مشتریان خود را برای آینده حفظ کنید. کارتهای pvc نسبتا کوچک هستند و به راحتی می توانند داخل جیب قرار بگیرند. کارت pvc برای مشاغلی که ثابت هستند انتخاب خوبی است. این نوع کارت کسب و کار شما را از دیگران متمایز می کنند و یک کارت طراحی شده کاملا حرفه ای در مورد تخصص شما است.

چاپ کارت:

به طور کلی جهت چاپ کارت های PVC (پی وی سی) فاقد اطلاعات متغیر (در تیراژ بالا) چاپ افست مورد استفاده قرار می گیرد. در صورتی که اطلاعات مورد نظر جهت چاپ بر روی هر کارت متغییر باشد (مثل نام و تصویر در کارتهای شناسایی) از چاپگرهای کارت PVC (پی وی سی) استفاده می شود. در چاپ به وسیله این دستگاهها از دو مکانیزم زیر استفاده می گردد :

در مکانیزم چاپ حرارتی مستقیم ، هد چاپگر مستقیماً بر روی ریبون و کارت قرار گرفته و رنگها به سبب حرارت هد بر روی کارت می نشیند. ریبون مورد استفاده از ۴ لایه رنگی YMCK و یک لایه تثبیت (Overlaye) تشکیل شده است. در مکانیزم چاپ غیر مستقیم تصویر توسط هد روی فیلم چاپ و سپس از فیلم بر روی کارت منتقل می گردد. شیوه چاپ غیر مستقیم به نسبت چاپ مستقیم گرانتر بوده و از ماندگاری و کیفیت چاپ بالاتری برخوردار می باشد.

نویسنده: خانم خوشنودی